Šablony a výseky MAGIC jsou autorskou tvorbou společnosti RICO.cz s.r.o.

Výrobky rozdělujeme na šablony a výseky.

Edukační a dekorativní šablony a výseky MAGIC jsou ucelenou řadou výrobků, které jsou určeny jak pro děti různých věkových kategorií, tak i pro dospělé kreativce.

Jsou vyrobené ze silně klíženého kartonu 220 g/m2. Vhodné pro různé výtvarné techniky jako je frotáž, tupovaní barvou, kresba plastelínou, foukaní fixy nebo sprejovaní.

Sada šablon obsahuje 6 kusů, sada výseku 10 kusů. Oba typy výrobku se dají použit na všechny výše uvedené výtvarné techniky. Rozdíl je v tom, jak výsledná práce bude vypadat.

Přiklad: frotáž – výsek a šablona

Tupovaní barvou – výsek a šablona

Foukací fixy – výsek a šablona

POZOR: Doporučujeme netupovat barvou mokré šablony.  Prodloužíte tím jejích životnost.

Všechny sady šablon rozdělujeme do následných kategorií:

Konturové šablony – jsou vhodné pro malé děti. Kontury děti vnímají lépe. Sady A, B, C, D,…
Tematické a dekorační šablony –  například – Podzim, Vánoce, Oslava nebo Den matek.

Výseky jsou určené pro více způsobu použiti: na dekorovaní barvami, lepidlem a sypanými písky, frotáž s magickou voskovkou a polepovaní látkou nebo papírem, seznámeni s šitím a vyšíváním, atd.

Výseky rozdělujeme:

Každá sada výseku je tematická. Pro nejmenší děti máme sadu výseku 01 => mix jednoduchých siluet, které lze použit pro různé výtvarné hry nejen s edukačním účelem.

Výseky a šablony MAGIC pomáhají učitelům a rodičům v trénovaní motorických návyků u dětí. Pro tento účel používáme kresbu s magickou voskovkou technikou frotáže.

Pro malé děti je důležité zapojit jejich představivost a hrou je vést k tomu, aby natíraly papír širokou stranou magické voskovky v místě, kde je schovaný výsek. Tím se nečekaně objeví silueta zvířátka nebo kytičky a my můžeme dál dokreslovat, obtahovat nebo vystřihovat obrázek.